Mężczyzna , 22 lata Witam. Choruje od 8 grudnia zaczęło się od grypy. Dostalem antybiotyk auglavin, później azirtin i nadal nie przechodzilo, dostałem następny Moloxin po którym wystąpiły skutki uboczne, przyspieszone bicie serca zawroty głowy itp. lek odstawilem. Miałem przepisany również Acescis na kaszel po którym również miałem przyspieszone bicie serca ale wybralem do konca. Budze sie w nocy i czuje jak mi serce bije 80-90uderzn/min. w ciągu dnia chodze zaspany i również mam przyspieszone bicie serca.Co robić?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Kardiologia – Dziedziną kardiologii są choroby serca i układu krążenia. Zmiany naczyniowe wpływają na pracę mięśnia sercowego i zwykle związane są z miażdżycą. Polska ma wysoki wskaźnik zachorowalności na choroby układu krążeniowego. Serce bije niezmordowanie od urodzenia do śmierci, sto tysięcy razy na dzień, dwa i pół miliarda razy w okresie życia trwającego 70 lat.
  • Grypa – Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych, gdzie istnieje duże ryzyko spotkania chorej osoby.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: