Przyspieszony puls i miarowo uwypluklony łuk tętnicy płucnej

Witam. Mam 22 lata miałam robione rtg klatki piersiowej z oceną sylwetki serca ponieważ bardzo często mam przyspieszony puls, ok 120. W opisie jest notatka" miarowo uwypuklony łuk tętnicy płucnej" Co to oznacza. Dodam że leczę się na Hashimoto

Witam serdecznie.
Uwypuklenie łuku tętnicy płucnej może wiązać się z nadciśnieniem płucnym, będącym z kolei konsekwencją niektórych wad serca czy chorób układu oddechowego. Jeśli takowe występują mogą wiązać się również z przyspieszonym pulsem. Rtg z całą pewnością nie tłumaczy jednak bezpośredniej przyczyny przyspieszonej częstości pracy serca. Myślę że warto wykonać dodatkowe badania (holter ekg, echo sera, ocena funkcji tarczycy - TSH, fT3, fT4), które w sposób jednoznaczny wyjaśnią przyczynę tachykardii.