Przyśrodkowa część szczytu płuca lewego zacieniona

Witam, byłam na badaniu RTG klatki piersiowej i oto opis: "Na zdjęciu RTG klatki piersiowej, wykonanym w projekcji p-a, przyśrodkowa część szczytu płuca lewego zacieniona. Poza tym w płucach zmian ogniskowych nie stwierdza się. Przepona gładka, kąty przeponowo-żebrowe wolne. Cienie wnęk prawidłowe. Serce w granicach normy." Proszę o interpretację. Czy te zacienienie może być spowodowane złym ustawieniem sprzętu?

Witam. Niestety na podstawie zdjęcia rtg nie można jednoznacznie określić charakteru zmiany - zacienienie może mieć charakter zapalny, być wynikiem zwłóknienia lub zwapniania tkanki płucnej. Należy wykluczyć również zmianę nowotworową. Mało prawdopodobne jest że jest to artefakt powstały w trakcie badania. Konieczna jest ocena lekarza który przeprowadzi bezpośrednie badanie.