Przytrzaśnięcie drzwiami paluszka u ręki przez rocznego syna

Witam, mój roczny synek przytrzasnął sobie drzwiami paluszka u ręki. Najpierw zrobił mu się taki siniak, następnie zauważyłam, ze wycieka mu spod paznokcia taka jakby ropa, żółta wydzielina, troszkę, nie dużo i tak było kilka dni, następnie przestało i paznokieć do dziś wyglądaj jakby połowa zaczynała schodzić, jednak dziś zahaczył rączką i paznokieć całkowicie zszedł! tzn.trzyma się tylko na skórce przy końcu paznokcia. Zerwać go do końca? czy przykleić plastrem na razie? Czy odrośnie nowy?

Zastosować octenisept w sprayu 2xdziennie przez kilka dni i opatrunek bawełnianym bandażem, żeby dziecko nie zahaczało palcem. Prawdopodobnie paznokieć odpadnie, ale jeżeli łożysko jest nie uszkodzone odrośnie nowa płytka paznokciowa. Trzeba czekać. Pozdrawiam