Przytycie 10 kg w ciągu siedmiu miesięcy a możliwość problemów z tarczycą

Witam.Mam 44lata.W ciągu 7miesięcy przybrała 10kg.Mam wrazenie ,że ciągle tyję.Jem często,ok.5,6 razy w ciągu dnia,w niedużych ilościach.Pilnuję tego co jem.Jestem przerażona tą nadwagą.Dodam,że wcześniej byłam na diecie Dukana,na której schudłam 8 kg.Mam 160cm.wzrostu,ważę 70kg.W pasie mam 98cm(straszne).Kiedyś leczyłam sie na wole obojętne,moja siostra ma podejrzenie o chorobę Hashimoto.Czy jest mozliwe,że mam problemy z tarczycą i to jest przyczyna tycia?

Często wydaje nam się, że jemy niewiele, ale pożywienie jest naszpikowane tłuszczem lub cukrem.
Myślę, ze warto to sprawdzić, a dopiero później martwić się tarczycą. :)

Pozdrawiam
http://food-diet.pl/

Witam, zdecydowanie tak, przyczyną tycia może być niedoczynność tarczycy. Proszę zrobić badania w kierunku tarczycy, ponieważ jeśli w tak krótkim czasie przytyła Pani 10 kg, to raczej przyczyna tkwi w zaburzeniach metabolizmu. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska