Przytycie po zaprzestaniu liczenia kalorii

Przytyłam ; / W marcu w końcu przestałam liczyć kalorie i się ważyć. Zawsze miałam obsesję na tym punkcie.. Wtedy ważyłam 52 kg, teraz się zważyłam to przytyłam 4kg :( Nigdy się nie uwolnię od liczenia kalorii ? Robię wszystko na przyśpieszenie przemiany materii, jem rozsądnie, w miarę zdrowo ( 0 fastfoodów, gazowanych, mało słodyczy, nic nie solę, słodzę) Teraz muszę ZNOWU schudnąć do tych 52kg, żeby mi się nogi nie obcierały. Mam 161cm wzrostu

witam, to nie liczenie kalorii a swiadomoe zywienie jest potzrebne, ale tak pilnowanie i ogranizcona kalorycznosc wczesniej mogły powodowac ze metabolizm starsznie sie obnizył teraz nalezy zwiekszyc wartosc spoywanych produktów dalej nie liczac kalorii, razowe pieczywo, makaron, brazowy ryz, aksze chude miesi lekkom podsmazone lub pieczone tak samo ryby, 2 litry wody owoce max 300g na dzien warzywa 0,5-0,8kg na dzine co 3-4 godizny posiłki i powinno byc dobzre,
Jelsi nie pomoze prosze napisac email ustale dla Pani indywidualny plan zywienia
kontakt@lucynamichalak.pl

pozdarwiam
Lucyna Michalak-Klimczak

Witam,

Obsesyjne liczenie kalorii nie jest niczym dobrym. Dieta nie może kojarzyć się z czymś męczącym a stać się Pani zdrowym stylem życia. Stara się Pani wprowadzić na stałe zdrowe nawyki żywieniowe i zadbać aktywność fizyczną a w ten sposób metabolizm przyspieszy a Pani zacznie gubić zbędne kilogramy. Powinna Pani stosować się do kilku ważnych zasad a osiągnie Pani swój cel. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.

Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk