Przytycie z powodu rozrostu mięśni po intensywnych ćwiczeniach

Witam, jestem sportowcem, tancerka, kiedy zaczelam cwiczyc bardzo intensywnie na poczatku roku (ok.7godzin dziennie) bardzo przytylam(rozwoj miesni)teraz mam 164cm wzrostu i wage 60 kg w tym 25kg tkanki miesniowej.Chcialabym osiagnac wage 55 ale nie udaje mi sie tego osiagnac co mam zrobic?prosze o pomoc

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Dzień dobry,

dla Pani jest wskazana indywidualna dieta redukcyjna, niestety dobrą dietę mozna ułożyć do dokładnym wywiadzie.
Zachecam do skorzystania z usług pobliskiego dietetyka lub on-line.

Pozdrawiam serdecznie

Przy dużej masie mięśniowej proszę w żadnym razie nie sugerować się wyznacznikiem ogólna masa ciała. Mimo, ze ogólnie jest jej więcej to jakość ciała, skład, proporcje są super. Czasami, aby przy dużej masie mięśniowej zobaczyć mniejszą wartość na wadze trzeba się...odwodnić, a to do niczego nie prowadzi.