Przywnękowo obustronnie widoczny pogrubiały rysunek oskrzelowy

Proszę o interpretację prześwietlenia płuc synka -3,5 lat: "Przywnękowo obustronnie widoczny pogrubiały rysunek oskrzelowy. Miąższ płucny prawidłowo powietrzny bez zmian naciekowych. Wnęki naczyniowe nieposzerzone. Przepona wolna. Sylwetka serca w normie wieku". Synek 2 m-ce temu przeszedł zapalenie płuc. Teraz (od 3 dni) ma chrypkę i czasem kaszle. Nie ma temperatury, nie jest ospały ani apatyczny. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane zmiany wynikają właśnie z przebytego zapalenia.