Przyzwyczajenie do masturbacji a odczuwanie przyjemności podczas seksu

Witam. Jeżeli penis przyzwyczai się do bodźców zadawanych przez rękę, mogę nie odczuwać przyjemności podczas seksu w przyszłości? Jest to przejściowe i odwracalne czy stałe? Jest możliwość takiego przyzwyczajenia gdy masturbuje się raz na 2-4 dni i jeszcze nie współżyłem? Mam 16 lat. Powinienem się przejmować, że może do tego dojść, czy szansa na to jest jak na wygranie w totka?
16 LAT ponad rok temu

Witaj.
Zdarza się, że w przypadku masturbacji może dojść do swoistego "przyzwyczajenia się" do tego rodzaju stymulacji. W niektórych przypadkach jest to na tyle trwałe, że może skutkować problemami w późniejszym życiu seksualnym.
Trudno powiedzieć, czy w Twoim konkretnym przypadku istnieje zagrożenie powyższym, jednak z tego, co piszesz, nie wydaje się, byś był tym w poważny sposób zagrożony.
Pozdrawiam.

Częstotliwość masturbacji, którą Pan podaje jest jak najbardziej w normie. Tego rodzaju zachowania traktujemy jako zjawisko prawidłowe, rozwojowe, nie mające negatywnych skutków dla późniejszego współżycia w parze. Masturbacja staje się niebezpieczna, jeśli w dorosłym życiu zastępuje kontakty seksualne z partnerem, jeśli staje się sposobem na rozładowanie napięcia nie tylko seksualnego, ale służy odreagowaniu negatywnych emocji, jeśli wykonywana jest w sposób, który zagraża zdrowiu, jeśli odbywa się kosztem innych przyjemności i codziennych obowiązków. Nadmierna masturbacja, wykraczająca poza normę, rzeczywiście niesie ze sobą ryzyko, że członek przyzwyczai się do silnej stymulacji i podczas kontaktu z kobietą, nacisk ścianek pochwy będzie odbierany jako niewystarczający do utrzymania pobudzenia.

Dzień dobry!
Niektórzy mężczyźni obserwują, że na skutek nadmiernej masturbacji, zdarza im się przeżywać trudności w kontakcie z kobietą, np. pochwa obejmuje członek z mniejszą siłą niż ręka. Zdarza się to jednak tylko pewnej części mężczyzn, a w młodości masturbowali się przecież niemal wszyscy! Jednocześnie problemy te zazwyczaj mijają z czasem i rosnącym doświadczeniem seksualnym z partnerką. Nie musisz więc martwić się na zapas.
Masturbacja raz na 2-4 dni jest całkowicie normalna i naturalna, robi to większość chłopców w okresie dojrzewania. Warto jednak unikać regularnego masturbowania się przy pornografii - lepiej korzystać z własnej wyobraźni. Należy też unikać masturbacji w niepełnym wzwodzie i wtedy kiedy nie czujemy realnej potrzeby seksualnej, podniecenia. Niekorzystne konsekwencje może mieć masturbowanie się z nudów, z przyzwyczajenia, nawyku itp.
Pozdrawiam!