Przyzwyczajenie do orgazmu osiągniętego za pomocą masturbacji?

Dzień dobry. Jeżeli erekcja występuje normalnie podczas masturbacji, a są zaburzenia w obcowaniu z kobietą, czego przyczyną może być uwarunkowanie na siłę dotyku własną ręką - moje pytanie: w jaki sposób leczy się tego typu dolegliwość? Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli problem wynikałby tylko z opisanego przez Pana uwarunkowania, należy zmienić sposób masturbowania się. Należałoby wzbogacić go o takie bodźce, jakie są osiągalne podczas stosunku z partnerką. Przełamie to przyzwyczajenie osiągania orgazmu w jeden tylko sposób. Może też Pan podpowiedzieć partnerce, jak ma Pana stymulować, aby były to podobne doznania do tych, jakie funduje Pan sobie sam - jeśli to możliwe.

Pozdrawiam serdecznie