Psucie się zębów mimo eliminowania słodyczy i czyszczenia

Witam. Mam 24 lata, mam bardzo słabe zęby, psują się, mam próchnicę, mimo iż moja dieta eliminuje słodycze. Chodzę regularnie do stomatologa. Szczotkuję zęby 2 razy dziennie i 2 razy dziennie płuczę dodatkowo jamę ustną płynem antybakteryjnym. Martwię się jednak ilością tych ubytków. Czy z wiekiem możliwe jest żeby zęby psuły się mniej?

Witam, już kiedyś pisałam, że liczy się jakość szczotkowania zębów.Musi Pani mieć odpowiednią szczoteczkę, z małą główką, średnią jeżeli chodzi o twardość. Szczotkować dokładnie wszystkie powierzchnie zębów, również te od języka czy podniebienia. proszę wybierać pasty i płyny do płukania przeciw próchnicy. Przynajmniej raz dziennie, przed wieczornym szczotkowaniem, użyć nitki dentystycznej i oczyścić powierzchnie styczne.
Z wiekiem rzeczywiście zmienia się przebieg próchnicy z ostrej na przewlekłą, czyli wolniej
wszystko przebiega.Pozdrawiam

Dzień dobry , czy aby na pewno wyeliminowała Pani słodycze? Często nie zdajemy sobie sprawy ile jest ukrytego cukru w wielu produktach, oprócz słodyczy trzeba zwrócić uwagę na jakość produktów , gruboziarniste pieczywo, warzywa, owoce w umiarkowanej ilośc i bo tez zawierają cukier, pijemy dużo wody, a unikamy wszelkich słodzonych produktów. Ważne jest rownież, aby rozłożyć dietę na pięć posiłków i niczego nie podjadać pomiędzy nimi. W ciagu dnia lepiej sobie przenitkować zęby niż myć je byle jak, bo wtedy usuniemy większość osadu z przestrzeni międzyzębowych. Natomiast wieczorem proszę sobie wstawić zegarek do łazienki i szczotkować oraz nitkowac zęby około 5 do 7 minut. Można też sobie samemu zastosować profilaktykę fluorową, proszę kupić w aptece Elmex w żelu i po wymyciu zębów jeszcze przez minutę szczotkować sobie zęby tym preparatem. Elmex stosujemy raz w tygodniu na dobranoc . Kuracja taka powinna być systematycznie przeprowadzona przynajmniej przez rok.
Życzę Pani wytrwałości , bo rzeczywiście w tym wieku powinna Pani mieć zęby zdrowe bez próchnicy . Pozdrawiam :)