Psucie się zębów po porodzie

Witam, 22 miesiace temu urodzilam corke od tego czasu psuja mi sie zeby okropnie. Przed ciaza 10 lat chodzilam tylko na kobtrole dentystyczne i nic sie nie dzialo, w 9 tyg ciazy nie bylo zadnyc zebow do leczenia a pol roku po porodzie bylo 10 zebow ktore wyleczylam i w listopadzie bylo na kontroli ok teraz w sierpni znowu 4 do leczenia, zeby myje i dbam o nie,co robic mam ze by przestaly sie psuc czy brak mo jakis witamin?

W znakomitej większości zwiększona liczba ubytków w tym czasie wynika ze zmiany trybu i organizacji życia , nieregularne posiłki , podjadanie, zaniedbania higieniczne

Witam, ciąża i poród nie wpływają bezpośrednio na stan zębów.Duże znaczenie ma dieta.Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że będąc w ciąży dieta musi być tak zbilansowana, żeby była wystarczająca podaż składników odżywczych zarówno dla matki jak też rozwijającego się i mającego coraz większe potrzeby dziecka.Również w okresie połogu i późniejszym, kiedy karmi się dziecko piersią, nie można zapominać o dostarczaniu organizmowi ważnych mikroelementów, jak np. wapń. Przy jego małej podaży organizm czerpie go przede wszystkim z zębów. Radziłabym skonsultować się ze swoim lekarzem lub dietetykiem, żeby te sprawy omówić. Pozdrawiam

Nie można powiedzieć, że ciąża i karmienie piersią nie mają wpływu na stan uzębienia. Wynika to chociażby z tego, że aby wyrosło w organizmie matki 3,5 kg mały człowiek to trzeba dostarczyć do organizmu bardzo dużo niezbędnych składników. Poza tym dużą rolę odgrywają kwestie hormonalne. Ale to są kwestie związane z fizjologią ciąży. Największą rolę jednak w całym tym procesie odgrywa sama kobieta i co robi aby cały ten okres przetrwać w jak najlepszym zdrowiu (próchnicę traktujemy jako chorobę bakteryjną twardych tkanek zęba). Największy wpływ na stan naszego uzębienia w tym okresie mają:
1. Dieta - brak wapnia, fosforu powoduje demineralizację twardych tkanek ( nie tylko zębów, ale też kości)
2. Zmęczenie - zasypianie z nie umytymi zębami, podjadanie czegoś na szybko
3. Zmiany hormonalne + stres

Ciąża w żaden sposób nie wpłynęła na wytrzymałość zębów. Przyczyną jest zmiana priorytetów żywieniowych i higienicznych. Najczęściej przyczyną złego stanu zębów po porodzie jest ciągłe podjadanie w ciągu dnia i w nocy bez szczotkowania zębów po jedzeniu. Żadne zęby nie wytrzymają takiej kuracji trwającej 9 miesięcy. Należy jak najszybciej udać się na kompleksowe leczenie.