Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy depresji a wybór psychiatry lub psychologa

Witam, Sądzę, że od roku mam objawy depresji. Nic mnie nie cieszy, jestem wciąż smutna, zmęczona, izoluję się od ludzi, mam myśli samobójcze, a moja przyszłość jawi mi się jako czarna dziura. Do tego wszystkiego wciąż powtarzają się bóle żołądka, wypadają mi włosy i męczy nadmierna senność. Jedną z przyczyn prawdopodobnie może być bardzo stresująca i czasochłonna praca, której nie lubię. Nie wiem jednak gdzie się zgłosić. Do psychiatry czy do psychologa. Czy psychiatra nie pomyśli, że zawracam mu głowę, bo zajmuje się poważnymi chorobami? Szczerze wolałabym iść do lekarza, mam do nich większe zaufanie. Jeśli zaś powinnam iść do psychologa to proszę uzasadnić dlaczego. Pzdr. i z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Witam!

Do zdiagnozowania problemu niezbędna jest wizyta u lekarza psychiatry. Będzie on mógł stwierdzić, co Pani dolega i w razie potrzeby zastosować odpowiednie leczenie. Sądzę jednak, że oprócz kontroli psychiatrycznej, warto skorzystać z pomocy psychologa. Pisze Pani o przeżywanym stresie i zaburzeniach somatycznych. Może Pani pracować nad tymi problemami z psychologiem i starać się poprawić swoje samopoczucie.
Leki nie są w stanie rozwiązać wszystkich problemów. Dlatego tak ważna w leczeniu problemów psychicznych jest psychoterapia. Pozwala wzmacniać i utrwalać działanie farmakoterapii. Zachęcam zatem do skorzystania z pomocy zarówno psychiatry, jak i psychologa. 

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0

Witaj! Ja znów jestem innego zdania ;-) depresja to frustrująca przypadłość. Najlepsze efekty daje leczenie dwutorowe psychiatra + psychoterapeuta. Po diagnozę możesz zgłosić się do lekarza jak i specjalisty terapeuty. Zwróć uwagę, że jest wiele nurtów terapeutycznych. O sposobie pracy powinnaś przeczytać na indywidualnych stronach / broszurach danego terapeuty. Służę pomocą i zapraszam na swoją witrynę internetową ;-) http://psychopedagog.eu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy