Psychiczne znęcanie się nad dzieckiem w rodzinie

w jaki sposób mogę pomóc 17-latce, nad którą znęca się psychicznie ojciec. Dochodzi również do przemocy fizycznej-kopania, szarpania, bicia po twarzy? jak mogę Jej pomóc? Jestem tylko Jej ciocią.

Dzień dobry!

Każdy akt przemocy można i warto zgłaszać na Policji. Być może mogłaby Pani zjednoczyć siły z innym członkiem albo przyjacielem rodziny, np. matką dziewczyny, dalszymi krewnymi? Pomoc - zarówno psychologiczną, jak i prawną, informacje i wsparcie - znajdą Panie np. w Centrum Interwencji Kryzysowej, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie, Fundacji Niebieska Linia, Ośrodku Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie itp.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza