Psychoterapia dla związku

Dobry wieczór.Nie wiem co dzieje sie z moim mężem,od jakiegos czasu zaobserwowałam,że nie potrafi sobie poradzic z problemami,które nas dotknęły.W ostatnim czasie stracił kolegę,który się powiesił,problemy rodzinne dopełniły reszty.Prosze o pomoc,nie stać mnie na psychoterapeutów.Mąż nie chce wrócić do pracy,nie chce słuchać zapewnień,że poradzimy sobie z tym,po prostu tylko leży,łzy same mu lecą.Nie wiem co mam robić.

witam,
z tego co Pani pisze wiele trudnych rzeczy nałożyło się mężowi co spowodowało mocne obniżenie nastroju.
radzę pójść psychologa lub terapeuty w poradni psychologiczno- pedagogicznej po to by samej się wzmocnić i dowiedzieć jak wspierać męża.

pozdrawiam

Witam,
sugeruję przestać zapewniać go, że sobie poradzicie i zamienić to na próbę posłuchania o tym co się z nim dzieje, być może da mu to ulgę i będzie pomocne. Skoro mąż ma problemy, które najwyraźniej go przerastają, raczej sobie sam nie poradzi. Przy braku funduszy można skorzystać z psychoterapii w ramach NFZ. Istnieją poradnie zdrowia psychicznego dla dorosłych gdzie można skutecznie leczyć depresję, na którą być może cierpi Pani mąż.
pozdrawiam

Jeśli sytuacja będzie trwała ponad 2 tygodnie lub stan męża się pogorszy wizyta u lekarza psychiatry będzie koniecznością. Mogą to być objawy depresji reaktywnej.
Psychoterapia w niektórych ośrodkach jest refundowana przez NFZ warto zatem szukać i pytać o terminy.

Witam, psychoterapia nie zawsze jest płatna. Część ośrodków ma w swojej ofercie psychoterapię refundowaną przez NFZ, czasami też psychoterapię oferują nieodpłatnie Ośrodki Interwencji Kryzysowej. Niestety rzadko dotyczy to psychoterapii par, która jet po prostu nisko wyceniania przez NFZ. Ale być może uda się Państwu coś znaleźć. Szukać na pewno warto. Być może też nie potrzebujecie państwo akurat terapii par. Być może dla Pani i dla Pani męża bardziej pomocna byłaby terapia własna. Piszę o tym, bo taka terapia jest znacznie częściej refundowana przez NFZ. Pozdrawiam