Psychoterapia indywidualna a wiek pacjenta

Czy psychoterapię indywidualna mozna stosować tyko wobec pacjentów dorosłych?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie, nie ma zastrzeżeń wiekowych, jeśli chodzi o psychoterapię indywidualną. Prowadzi się ją dla dzieci, młodzieży, dorosłych.
Pozdrawiam

Psychoterapię indywidualną można stosować zarówno u dorosłych jak i młodzieży oraz dzieci - często nawet bardo małych. Inny jest tylko styl pracy psychoterapeuty. Trzeba też wybrać dobrze specjalistę.