Psychoterapia u 31-latki

Witam. odbyłam psychoterapię, trwała krótko 4 sesje. Bardzo mi pomogła, ale nie mogę przestać myśleć o moim psychoterapeucie. Stał się dla mnie osobą, która odegrała ważną rolę w moim życiu, dzięki której moje życie zmieniło się na lepsze. Teraz czuję, że terapia trwała zbyt krótko, bo pojawiły się nowe problemy z którymi sobie nie radzę. Czy mogę wrócić na terapię ale nie do mojego psychoterapeuty tylko do innego specjalisty zapisać się, wydaje mi się że najlepiej jakby to była kobieta.

Witam, jeśli Pani czuje taka potrzebę to na terapie moze Pani wrócić w każdym momencie, cztery sesje to bardzo krotki czas, byc moze otworzyły one w Pani dopiero obszary do pracy. Wybór, czy to bedzie kobieta czy mężczyzna należy do Pani. Pozdrawiam

Witam,
Cztery sesje to bardzo krótki czas terapii, warto podjąć dłuższą psychoterapię, która pozwoli uzyskać trwałą poprawę samopoczucia. Oczywiście może Pani zmienić terapeutę. Czasem w terapii zdarza się , że pacjent poczuje coś do terapeuty. Jest to zupełnie normalne , ponieważ dzieli się Pani z nim bardzo osobistymi problemami. Warto się na podstawie takich uczuć zastanowić jakie potrzeby zaspokajał ten kontakt i spróbować w inny sposób i w innych relacjach zadbać o zaspokojenie ich.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie pisze Pani dlaczego nie kontynuowała Pani spotkań z psychoterapeutą, kto o tym zadecydował ? Czy Pani przerwała leczenie ? Jeżeli terapeuta pomógł Pani, dlaczego chce Pani szukać innego ?
Przy tak niewiekiej ilości idanych nie sposób udzielić informacji co będzie dla Pani lepsze.