Psychoteraupeta pomocny w zaburzeniach emocjonalnych z KIelc

Mam pytanie: chodzi o kontakt tel./adresowy do dobrego psychoterapeuty specjalistę dla młodzieży. Obszar Kielce, Busko-Zdrój. Rozpoznanie: zaburzenia emocjonalne. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi. Dziękuję z góry. Pozdrawiam.

Witam
niestety nie dysponuje żadnymi namiarami na terapeutę z Kielc. Gdyby Państwo byli z Trójmiasta to zaprosiłabym do swojego gabinetu.
pozdrawiam
anna suligowska

Jeśli chodzi o młodzież, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia warto spróbować w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Jeśli o dorosła młodzież to w Poradniach Zdrowia Psychicznego.
W poszukiwaniu psychoterapeuty prywatnie warto zaglądać na strony internetowe- zwykle zamieszczane są tam informacje dotyczące specjalizacji, zaburzeń, z którymi pracuje terapeuta, a także często preferowanego stylu pracy (szkoły psychoterapeutycznej). Preferencje klienta są bardzo ważne w doborze terapeuty, dlatego zachęcam do aktywnych poszukiwań!

Witam serdecznie. Osobiście nie znam nikogo, kogo mogłabym polecić w tej okolicy, warto jednak przejrzeć strony internetowe (terapia prywatna). Mogę udzielić Pani kilku wskazówek. Proszę zwrócić uwagę lub poprostu zapytać czy osoba taka ma ukończone studia psychologiczne. Czy oprócz tego ukończyła pełne czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii (czy jest w trakcie szkolenia, bo to znaczy, że praktykę terapeutyczną dopiero zaczyna). Byłoby bardzo dobrze, gdyby przygotowywała się lub już miała certyfikat psychoterapeuty polskiego towarzystwa psychologicznego lub psychiatrycznego (to ogólnopolski certyfikat potwierdzający umiejętności terapeutyczne psychologa). Dobrze, żeby miała doświadczenie w pracy z młodzieżą. W psychoterapii są różne podejścia, każde ma słabsze i mocniejsze strony. Ja osobiście polecam podejście psychodynamiczne lub analityczne, ponieważ sama w takim pracuję i wiem, że jest skuteczne. Jeżeli osoba o której Pani pisze jest pełnoletnia może zgłosić się na terapię sama, jeśli jest nieletnia może warto rozważyć terapie rodziną lub też pójść na obie równolegle. Terapia indywidualna powinna odbywać się co najmniej 1 raz w tygodniu. Proszę pamiętać, że na efekty będzie trzeba trochę poczekać. Gdyby Pani szukała terapii na NFZ o wspomniane dane może Pani zapytać na konsultacji. Życzę powodzenia. Małgorzata Danielewicz