Psychoza maniakalno-depresyjna u chłopaka

Moj chlopak cierpi na psychozę maniakalno-depresyjną, leczy się. Zauważam, że zamiast podnieść go na duchu, często jeszcze bardziej go dołuję. Może mi ktoś poradzić JAK MAM GO WSPIERAĆ? Wczoraj powiedziałam mu, że nasz związek nie ma sensu, jeśli on oczekuje czegoś innego od życia (nie chce dożyć 30 roku życia, nie ma planów, mysli samobójcze itd.). Wyznał mi że miał nadzieje, że pod moim wpływem zacznie snuć plany na przyszłość, ułoży sobie normalnie życie (dom, rodzina). Ma 23 lata.

Jest Pani w trudnej sytuacji i być może warto, by Pani także skorzystała ze wsparcia i psychoedukacji? Pomoże to Pani zarówno poradzić sobie z własnymi emocjami w tej sytuacji, ale także uzyska tam Pani odpowiedzi na pytania jak wspierać w tej konkretnej sytuacji. Wiele ośrodków (być może także ten, w którym leczy się chłopak) oferuje taka pomoc dla rodzin pacjentów. Zazwyczaj są to konsultacje i spotkania z psychologiem, czasem także grupy wsparcia czy wykłady.