Puchnąca lewa powieka

Od około dwóch lat puchnie mi tylko i wyłącznie lewa powieka. Zawsze ma to miejsce w nocy. Na początku puchła mi tak, że nic nie widziałam. Okuliści są bezradni, gdyż nie piszą o tym w żadnej książce i odsyłają mnie do innych, którzy też pojęcia nie mają. Jeden podejrzewał pasożyty w układzie pokarmowym, ale badania nic nie wykazały. Zaczęły mi pomagać leki na alergię, które sprawiły, że puchło rzadziej i mniej, ale do czasu. Od pięciu miesięcy puchnie mi co dwa tygodnie. Często towarzyszy temu zaczerwienienie gałki ocznej, która mnie boli, jak nią poruszam, w miejscach dotyku z powieką. Wybieram się do alergologa, ale chciałabym posłuchać waszej rady. Od dziecka to oko mi też czerwienieje, ktoś kiedyś zasugerował problemy z nerkami, ale nikt inny nie umiał poradzić, do kogo mam się z tym skierować. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Proszę Pani,

puchnąca jedna powieka jest typowym objawem zapalenia komórek sitowych (jeden z rodzajów przestrzeni powietrznych czaszki). Należy się zgłosić do laryngologa chirurga - ponieważ nierzadko wystarczy wykonanie prostego zabiegu i problem znika.