Puchnące kostki u osoby z osteoporozą i nadciśnieniem tętniczym

Witam Piszę w sprawie mojej babci. Ma 76 lat, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę a około 12 lat temu miała wylew z którego wyszła prawie bez szwanku nie licząc problemów z mówieniem. Ostatnio doskwierają jej puchnące kostki. Lekarz rodzinny zapisał ją kilkukrotnie na fizykoterapię, ale jak na razie nie było poprawy. Babcia codziennie stara się dużo chodzić. Chciałbym się dowiedzieć do jakiego lekarza powinienem się z nią zgłosić i jakie badania wykonać aby poprawić komfort jej życia.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie pomocna może okazać się interwencja kardiologa, lub ''naczyniowca'' gdyż wspomniane problemy z pewnością wynikają z upośledzonego powrotu żylnego, które może być skutkiem niewydolności prawokomorowej serca. . Warto także pamiętać o elewacji kończyny podczas odpoczynku.