Puchnięcie i drętwienie lewej dłoni

Witam, proszę o poradę,od dłuższego czasu puchnie i drętwieje mi lewa dłoń,miałam robione badanie EMG z którego wynikło słabsza rekrutacja fali F radikulopatia.Miałam robiony również RM oto opis Lordoza szyjna zniesiona.Tarcze międzykręgowe w odcinku szyjnym obniżone i odwodnione jak w przypadku zmian degeneracyjnych o największym nasileniu w segmencie ruchomym C6/C7. C3iC4 dwuboczna wypuklina tarczy międzyk..C4/C5 niewielka tylna wypukl..C6/C7 podkrążk.szerokopod.protruz.tarczy międzykręgowej

Piotr Jurczyk

Witam. Obrzęk dłoni nie jest objawem charakterystycznym dla uszkodzenia nerwu, raczej przyczyny poszukiwałbym w naczyniach. Jednocześnie niezaprzeczalne są zmiany notowane w nerwach polegające na radikulopatii (czyli uszkodzeniu korzeni nerwowych, w bezpośrednim sąsiedztwie kręgosłupa). Podany przez panią opis MR nie tłumaczy powyższego uszkodzenia, dobrze byłoby też obejrzeć same obrazy. Czy współistnieją bóle kręgosłupa szyjnego, jak się mają czasowo do dolegliwości ręki? Czy nie choruje Pani na cukrzycę lub inne choroby, nie przechodzi aktualnie klimakterium, czy kontroluje Pani stan piersi u ginekologa? Czy przyjmuje pani jakieś leki? Pozdrawiam.