Puchnięcie kończyn i okolic oczu w wyniku leczenia nadciśnienia

Nie wiem co sie dzieje ze mna od czasu gdy zaczalem brac leki na nadcisniene I zaczalem pic wiecej wody ( okolo 2 litry dziennie) to mam obrzeki na nogach w okolicy kostek I pod oczami (olbrzymie worki pod oczami I troche opuchniete policzki. Normalnie nie pilem duzo plynow ale teraz jak sie lecze na nadcisnienie zaczalem ich pic wiecej I takie problemy. Co zrobic ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane obrzęki kończyn dolnych mogą być wynikiem niewydolności serca, zaburzeń funkcji nerek, wynikiem stosowanych leków jak i wielu innych przyczyn. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem lekarza POZ, a być może także specjalisty kardiologa.