Puchnięcie nogi po złamaniu z wgnieceniem kłykcia

Witam 3 tygodnie temu doszło do wypadku w którym doszlo do złamania z wgnieceniaem kłykcia lewego jest juz po operacji wstawiona mam plytke i śruby w tej chwili mam gips czekam na zdjęcie szwów ale martwi mnie jak wstaję do lazienki oczewiscie o kulach noga monumentalne puchnie czuję tak jaby mial pęknąć gibs i palce robią sie sine czy to jest normalne i czy to minie proszę o szybka odpowiedź

Wskazana jest dokładna ocena stanu operowanej kończyny. Obrzęk pourazowy i pooperacyjny są zjawiskami naturalnymi. Zazwyczaj nasilają się grawitacyjnie. Konieczna jest ciągła kontrola ukrwienia i unerwienia operowanej kończyny oraz jej elewacja.