Puls 110 lub 120 a konieczność zaprzestania ćwiczeń z obciążeniem ciała

Witam. Od roku wykonuję lekkie lub o średniej intensywności ćwiczenia kalisteniczne typu: pompki, przysiady, podciągania i brzuszki. Niedawno miałem przeprowadzone badanie Holtera, EKG spoczynkowe oraz morfolofię ze względu na podejrzenie nadciśnienia tętniczego. Z badania holterowskiego wykluczono nadciśnienie, ale potwierdzono tachykardię. Czasem bez wysiłku fizycznego mój puls wynosi 110 lub w porywach 120. Czy muszę zaprzestać ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała? Nie chciałbym tego.

Piotr Pilarski

To jest zbyt mało danych aby odpowiedzieć na pytanie. Sugeruję wizytę u kardiologa. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie próby wysiłkowej.

Pozdrawiam.