Pulsowanie brzucha w rytm serca

Mam 19 lat. Od jakiegoś czasu strasznie pulsuje mi brzuch w rytm bicia serca. Co może być tego przyczyną? Najbardziej jest to widoczne, gdy leże na wznak. Najgorsze jest to, że nie czuję bicia serca na klatce piersiowej. Nie może to być ciąża, gdyż jestem dziwicą. Czy jest to poważne?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. U szczupłej osoby podobny objaw jest najprawdopodobniej normą. Proszę jednak zgłosić się do lekarza aby pomógł wykluczyć potencjalne przyczyny chorobowe opisanego objawy.