Pulsowanie i skurcze w łydce oraz utraty tchu a stosowanie leków

mając cholesterol wysoki bo 300,otrzymałam od lekarza lipanor ,oraz biorę diosminex max. Gdyż w łydce czuję jakieś /pulsowanie/ wcześniej w tym miejscu często miałam skurcze w nocy.Wybrałam prawie połowę tych tabletek,ale zaczęło mi się dziać coś z oddechem.Tak jakby brakowało chwile tchu.Oraz jakby chciało serce mi szybciej bić/ kołatać/.Zastanawiam się czy odstawić te leki i w przyszłym tygodniu iść do lekarza rodzinnego.proszę o poradę.

Zawsze warto iść do lekarza rodzinnego po poradę. Rozumiem, że wynik dotyczy cholesterolu całkowitego. Jakie są wyniki LDL i TG? Warto też wykonać badanie TSH ( niedoczynności tarczycy towarzyszy wysoki cholesterol). Jeżeli TG będą w normie, to lepiej zastosować statyny (np.rosuwastatynę w niskiej dawce) niż lipanor. Skurcze łydek mogą być wywołane niedoborem potasu i/lub magnezu. Czy chorobę naczyń w kończynie (łydce) potwierdziło badanie usg doppler?