Pulsujące duszenie w gardle, w momencie ataku oblewanie potem

Witam, Lekarz zasugerował u mnie nerwica lękową. Objawy kilkusekundowe pulsujące duszenie w gardle w momencie ataku oblewanie potem, robi mi się słabo.Dodam , że nie jest to codziennie i atak zaczyna się w sytuacjach nie stresowych lub w nocy . Na tyle utrudnia mi to życie , że zaczynam się bać wychodzić z domu , że przydazy mi się to na ulicy, strach że się uduszę. Czy nerwica może się objawiać w trakcie snu, w trakcie normalnego nie stresowego funkcjonowania? ?? Dziękuję i pozdrawiam

Witam,
napady lęku panicznego mogą mieć miejsce również w codziennych sytuacjach nie wiążących się bezpośrednio ze stresem. Wskazuje się przy tym, ze często trudno jest pacjentowi uchwycić przyczynę takich zdarzeń. Wtórnie mogą one powodować nasilenie innych bardziej ogólnych i negatywnych stanów emocjonalnych, np. obawę przed wychodzeniem. Pomimo podobieństwa Pani objawów do lęku panicznego należy pamiętać, ze forum, internet nie jest właściwym miejscem do stawiania diagnoz, dlatego bardzo ważna jest opinia Pani lekarza prowadzącego.
Jeśli jest pani zainteresowana większą ilością informacji na temat zaburzeń lękowych w tym lęku panicznego zachęcam na naszego bloga na stronie http://poznacsiebie.pl i zapoznania się z treścią artykułu o zaburzeniach nerwicowych.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza