Pulsujące szumy uszne a wynik MR kręgosłupa szyjnego
MR kręgosłupa szyjnego. Spłycenie lordozy ze zmniejszeniem przedniej rezerwy płynowej c3/c4 c6/c7. Niewielkie osteofity na krawędziach trzonów, niewielkiego stopnia odwodnienie tarcz międzykręgowych, przewężenie tarczy c6/c7 C3/c4 uwypuklenie z uciskiem na worek oponowy 2mm, c6/c7 uwypklenie krążka z uciskiem na worek 3mm, oba bez kolizji z korzeniami nerwów. Ograniczenia kanału kręgowego 14-15mm. Czy może być to przyczyną szumów usznych pulsujących? MRgłowy,tkAngio,dopler TS OK

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam, opisane zmiany raczej nie są przyczyna występujących szumów usznych. Wskazana jest dalsza diagnostyka.