Pulsujący ból brzucha podczas miesiączki a torbiele lub zrosty

Witam. Panie doktorze mam pytanie. Jestem po 2 cięciach cesarskich, jak mam miesiączkę to strasznie boli mnie brzuch, aż pulsuje, robi się duży i twardy, boli przy dotyku. W zeszłym roku miałam zaburzenia z miesiączką. Krwawienie nie występowało nawet 2 miesiące. Teraz lekarz zapisał tabletki hormonalne na regulację. Czy te bóle brzucha świadczą o torbielach albo zrostach? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą być wynikiem zarówno torbieli jak i zrostów. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem oraz wykonanie badań obrazowych narządu rodnego (USG dopochwowe).