Pulsujący ból nad górnymi zębami po zapaleniu zatok

POMOCYczuje pulsujący ból tuż nad prawym górnym rzędem zębów, co kilkanaście sek. następuje bardzo nieprzyjemne uczucie ukłucia. nie mogę przez to spać od 2dni. byłam u dentysty ale wszystko ok. internista powiedziała ze to wydzielina z zatok (których miałam niedawno zapalenie)uciska na nerw. przepisał mi tylko psikacz do nosa i ibuprom zatoki.czy jest jakiś sposób na zmniejszenie tego bólu?z czego innego może on wynikać?jak długo potrwa zanim minie?czy przypisane mi leki poradzą coś na te zęby?

Witam. Proszę skorzystać z opinii jeszcze jednego dentysty, który "świeżym " okiem sprawdzi czy któryś ząb nie jest przyczyną tych dolegliwości. Taki ostry ból sugeruje jednak przyczynę "zębową"- szczególnie ból nocą charakterystyczny jest dla zapalenia miazgi.

Często ból zatok symuluje ból grupy bocznych górnych zębów. Proszę spróbować nagrzewania tej strony twarzy przez 15 minut (może to być np. lampa na podczerwień lub zwykły termofor). Jako że większość zapaleń miazgi ma tło grzybicze, można zastosować stosowny preparat ziołowy np. Candida Support. Doradzam również usunięcie prozapalnych cukrów z diety - węglowodany karmią grzyby. Jeśli nie będzie widać poprawy - wtedy zwykle jest to konsekwencja stanu zapalnego miazgi któregoś zęba.