Mężczyzna , 24 lata Witam. 5 dni temu usuwałem chirurgicznie dolną prawą ósemkę. Zabieg był skomplikowany ze względu na zawinięte korzenie zęba i trwał ponad godzinę czasu. Lekarz przepisał mi antybiotyk Cindamycin-MIP (2 x doba), TRIBOLAC (przed antybiotykiem), Ketanol oraz płyn do płukania jamy ustnej oraz maść na ranę. Dziś zacząłem odczuwać ból (czasem mocny, czasem pulsacyjny) w okolicach zębów 6 i 7 przy usuniętej ósemce. Nie odczuwałem tak mocnego bólu od 3 dnia po zabiegu do dziś. Czy to jest naturalne?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksander Ropielewski 79
Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
Edytuj odpowiedź

Jest to możliwe i jeżeli bólowi nie towarzysyz gorączka i opuchlizna to sugeruję jedynie ochładzanie okolicy usuniętego zęba i stosowanie dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych. Jeżeli objawy się będą utrzymywać lub narastać prosze skontaktować isę ze stomatologiem.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk 81
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog, Bytom 81 poziom zaufania
Zaufany specjalista
Edytuj odpowiedź

najczęściej dolegliwości bólowe występują maksymalnie do 3 dnia po zabiegu - zwłaszcza przy takim obłożeniu lekami - należy koniecznie udać się do stomatologa na kontrolę, istnieje duże prawdopodobieństwo że wypukał Pan skrzep co skutkuje powstaniem suchego zębodołu lub niezależnie od 8 mamy problem z innym zębem a to po prostu zbieg problemów
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.
  • Ekstrakcja zęba – Zabieg wyrwania zęba czasami jest koniecznością. Jest kilka powodów, dla których ząb musi zostać usunięty, mimo iż miał służyć całe życie. Najczęstszym powodem jest zaawansowana choroba zęba (np. próchnica), rozwinięta do takiego stopnia, że nie da się jej wyleczyć, a mogłaby wywołać powikłania ogólnoustrojowe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: