Pulsujący ból zęba i wskazania do leczenia kanałowego

Witam, Dolna czwórka boli mnie bardzo. Pulsujący ból, tak ząb miał wyjść ze szczęki, ból na nagryzanie, boli przy dotyku. Poszłam do dentysty - założyła parapastę, ząb do leczenia kanałowego. Mam wrażenie, że pod tym zębem zbiera się ropa, mimo wizyty u dentysty boli jak diabli przy gryzieniu, taki ostry ból w dół szczęki, nie wiem czy to ząb, czy dziąsło czy jedno i drugie. Czy dentystka dobrze zrobiła? Nie powinnam dostać antybiotyku na tę infekcję? Czy powinnam zgłosić się do innego stomatologa? Leki przeciwbólowe pomagają na krótko. Ból zęba jest bardzo denerwujący i martwię się, że wizyta u lekarza nie pomogła. Proszę o radę. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Witam!
Prawdopodobnie rozwinęło się zapalenie ozębnej, tkanki poza korzeniem...Uczucie zbierania ropy i ból jest właśnie wynikiem zapalenia! Jeśli tym objawom nie towarzyszy obrzęk,nie ma powodu do niepokoju. W wypadku,gdy założenie parapasty nie przyniosło ulgi w bólu należało by wrócić do gabinetu! Dentysta powinien usunąć miazgę zęba w znieczuleniu i założyć lek do kanału. Taki zabieg na pewno da pozytywny rezultat i objawy bólowe ustąpią! W takich przypadkach,jeśli nie ma gorączki ani obrzęku antybiotyku rutynowo się nie przepisuje! Pozdrawiam.