Punktowe bóle w gardle i szyi

Ostatnio towarzysza mi punktowe bole w gardle-szyji. Co to moze oznaczac? Czy to moga byc problem z tarczyca czy z wezlami chlonnymi?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Bóle występujące w tej okolicy mogą być związane z wieloma przyczynami, m.in. ich źródłem mogą być wspomniane węzły chłonne. W celu wyjaśnienia przyczyny Pani dolegliwości zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam.