Pupa i uda - jakie ćwiczenia?

Witam;) mam 15 lat, ok. 167 wzrostu i 53,5 kg wagi. odżywiam się w miarę zdrowo, fast-foody i napoje gazowane to u mnie raczej rzadkość, a słodycze staram się ograniczać i zamiast nich kupować owoce, które uwielbiam. Jednak mam pewien problem. mam szeroką i 'grubiutką' pupę, oraz 'tłuściutkie' uda. ;( ogółem od pasa w dół mam zbyt dużą budowę ciała. Nie jestem też za bardzo zadowolona z mojego brzucha. chciałabym wykonywać jakieś ćwiczenia, ale nie za bardzo wiem jakie. Mam w domu orbitrek, chcę zacząć ćwiczyć na nim godzinę dziennie (kiedyś uprawiałam lekką atletykę [głw. biegałam] więc moja kondycja nie jest zła) ale zastanawiam się czy te ćwiczenia sprawią, że uda i pupa się zmniejszą. Co do pupy to mam dość szerokie kości biodrowe ale wiem że to nie tylko przez to. więc mam pytanie: czy ćwiczenia na orbitreku pomogą zmniejszyć uda i pupę? Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać? bardzo proszę o odpowiedź ; )
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie powinnaś się odchudzać, sylwetkę kształtuj ćwicząc regularnie.
Orbitrek doskonale wysmukla dolne partie ciała, dodatkowo możesz wyrzeźbić mięśnie brzucha i rąk.
Pamiętaj, aby czas treningu wydłużać stopniowo - nie zaczynaj od godzinnych ćwiczeń, jeśli do tej pory takowych nie podejmowałaś.
Z rozsądkiem "dozuj" również obciążenie.

Zastępowanie słodyczy owocami, to świetny pomysł.
Dzięki temu dostarczysz organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych.
Inne produkty, które powinny być przez Ciebie zjadane, obrazuje Piramida IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Propozycje ćwiczeń, pomocnych w kształtowaniu dolnych partii ciała znajdziesz w serwisie: www.abccwiczenia.pl
między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/przysiad-0 , http://portal.abczdrowie.pl/unoszenie-miednicy-w-lezeniu-tylem
(Ćwiczenia te, przeznaczone są dla osób zdrowych, ponieważ jesteś bardzo młoda, ich wykonywanie powinna nadzorować osoba dorosła).
Ze swojej strony polecam również: spacery, jazdę na łyżwach, rolkach, nartach, gry zespołowe (typu np. siatkówka), pływanie.

Pamiętaj, aby we wszystkich sprawach konsultować się z rodzicami.

Pozdrawiam