Puste jajo płodowe a stosowanie Duphastonu

Witam. W 6 tygodniu ciąży podczas badania USG nie było zarodka w pęcherzyku ciążowym. Lekarz zalecił zażywać duphaston 2x1. Zastanawia mnie, czy w przypadku pustego jaja płodowego nie 'karmię' go bezsensownie sztucznymi hormonami? Może wtedy doszłoby do poronienia samoistnego? A tak pewnie będzie czekało mnie łyżeczkowanie... Dodam, że wiek ciąży był obliczony na podstawie wymiaru pęcherzyka ciążowego, a nie OM.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz zalecił Pani stosowanie Duphastonu, to zdecydowanie proszę zastosować się do zaleceń specjalisty ginekologa. Być może było jeszcze za wcześnie na uwidocznienie zarodka, tj. jajo płodowe nie jest puste.