Puste jajo płodowe i łyżeczkowanie a ciąża

Jestem w koncowce 7 tc po ICSI. Widac na usg pęcherzyk ciążowy i ładnie rozwinięty żółtkowy. Jednak brak zarodka. Lekarz sugeruje puste jajo płodowe i łyżeczkowanie. Boję się, że zabieg jeszcze bardziej utrudni zajscie i donoszenie kolejnej ciąży. Co moglo miec wplyw na niewyksztalcenie sie zarodka? Czy np.silne orgazmy? Moze na tym etapie powinnismy z mężem stronic od zbliżeń? Czy powinnam wykonac jakies badania? Czy godzic sie na zabieg? Jestem załamana.

- powodów takiego stanu jest bardzo wiele, literatura w tym zakresie jest bardzo bogata i nie jedną książkę na ten temat napisano, na to pytanie powinien Pani znając Panią dokładnie klinicznie odpowiedzieć ginekolog prowadzący
Czy np.silne orgazmy?
- na pewno nie
Moze na tym etapie powinnismy z mężem stronic od zbliżeń?
- raczej nie ma co do tego przeciwwskazań
Czy powinnam wykonac jakies badania?
- o tym musi decydować Pani ginekolog prowadzący
Czy godzic sie na zabieg?
- proszę Panią skoro tak sugeruje ginekolog to trzeba wykonywać jego zalecenia