Pustka emocjonalna i niechęć do życia u 20-latka

nie czuje życia nie czuje że mnie coś otacza czuje puste emocjonalną :( jest na to lek jak tak to jaki prosze o pomoc

Witam. Teoretycznie w aptece „coś” by się znalazło, co przez moment przyniesie ulgę i pomoże Panu zapomnieć o pustce oraz niechęci do życia na kilka godzin lub dni. Jednak leki nie są rozwiązanie. To co może być pierwszym krokiem dla Pana to konsultację ze specjalistą, to co może pomóc odnaleźć chęć do życia to psychoterapia. Proszę pamiętać, że ona również nie działa natychmiastowo, na początku przynosi ulgę, a z czasem pomaga odnaleźć sens życia. Pustkę emocjonalną można zapełnić tylko w kontakcie z drugą osobą. Pozdrawiam

Leczeniem najczęściej w takich sytuacjach jest psychoterapia. Potrzebna byłaby dokładana diagnoza, na podstawie której lekarz i /lub psycholog zaproponują Panu najlepsza metodę poradzenia sobie z emocjonalna pustką. Ważne będzie także kiedy się zaczęła, jakie ma Pan inne objawy, co do tej pory pomagało itp.
Lekarz być może na początek doradzi jakąś farmakoterapię, jednak na dłuższą metę nie jest to metoda wystarczająca. Konieczna jest także Pana motywacja i zaangażowanie w terapię.