Pytania na temat elektroepilacji

Witam! Mam pytanie na temat elektroepilacji. Czy ta metoda jest całkowicie bezpieczna? Dlaczego jest tak mało popularna, pomimo iż jest tańsza niż depilacja laserem, a także jako jedyna permanentnie usuwa owłosienie? Czy należy wpierw udać się do dermatologa przed skorzystaniem z takich zabiegów w salonach kosmetycznych? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Dzień dobry,

W celu trwałego usunięcia włosów zachęcam do skorzystania z lasera diodowego (np Milesman)- jego wiązka trafia bezpośrednio do mieszka włosa i powoduje jego zniszczenie (włos już nigdy nie odrośnie). Zabieg należy powtórzyć 4-6 razy, ponieważ laser usuwa tylko włosy w fazie wzrostu tzw. anagenu. Natomiast wykonując elektroepilację trzeba igłę (sondę) wprowadzić osobno do każdego mieszka włosowego- więc cała procedura trwa o wiele dłużej niż epilacja laserowa.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, to zabieg ten jest całkowicie bezpieczny. Jest natomiast bardzo pracochłonny i zajmuje dużo czasu. Nie potrzeba konsultacji z lekarzem, jednak by uwzględnić wszystkie przeciwwskazania polecam wybrać się do sprawdzonej kosmetyczki lub kosmetologa.

Ponieważ włosy są w różnej fazie wzrostu, metodą epilacji niszczymy tylko widoczne włoski ( ich cebulki) dlatego ilość powtórzeń jest duża, a zabieg czasochłonny. Laser jednorazowo, w krótkim czasie niszczy większą ilość mieszków i jest również bezpieczny.