Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania o operację, okres rekonwalescencji i rehabilitację po osteotomii korekcyjnej dłuższej kończyny

Witam serdecznie. Mam 22 lata, w dzieciństwie miałam dysplazję stawów biodrowych (leczoną). Obecnie posiadam rzeczywiste skrócenie kończyny dolnej lewej o 17mm. Prawy staw biodrowy jest koślawy, lewy-nie (głowa k.udowej ma zdecydowanie prawidłowy kształt, kąt szyjkowo-trzonowy ma wartość prawidłową). Lekarz proponował mi osteotomię korekcyjną dłuższej kończyny. Jak dokładnie wygląda operacja, okres rekonwalescencji, rehabilitacja, powikłania?Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Na te pytania powinien bezpośrednio odpowiedzieć chirurg, który Panią będzie operował, gdyż techniki osteotomii są różna, a więc i opis samego zabiegu jak i powikłań. Co do rehabilitacji schematycznie można ją przedstawić jak na stronie: http://www.klinikaruchu.pl/1,5,9,22,program-rehabilitacji-po-osteotomii-korekcyjnej-metoda-fulkersona ale to też będzie uzależnione od techniki operacyjnej.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Odpowiedzi powinien udzielić przyszły operator!!! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy