Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania odnośnie skorzystania z usług prostytutki

Witam. Mam kilka dodatkowych pytań odnośnie wizyty u prostytutki (jeszcze nie byłem): 1.Czy przy seksie oralnym bez zabezpieczenia bardziej narażona jest strona czynna czy bierna i czy trzeba zrobić po tym badania? 2. Czy prostytutka powinna okazywać swoje aktualne badania? 3. Czy seks waginalny w zabezpieczeniu jest groźny i czy trzeba poddać się po nim badaniu? 4. Czy można się czymś zarazić poprzez seks oralny na prostytutce (czynny)? Z góry dziękuję za od (lepiej uzyskać ją od ekspertów).
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

HIV

Może warto zauważyć, że nieznany klient jest zagrożeniem dla osoby zajmującej się usługami seksualnymi. Seks bez wiedzy o swoim stanie zdrowia i partnerki/partnera jest zawsze zachowaniem ryzykownym, a stosowane zabezpieczenia jedynie zmniejszają ryzyka... Życzę rozsądku i kontrolowania ekspresji seksualnej. Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Kontakty seksualne z osobą nam obcą zawsze zawierają w sobie pewną dawkę niebezpieczeństwa. Jeśli chodzi o seks oralny, zalecam użycie prezerwatywy, gdyż jest to forma seksu, która również niesie ze sobą ryzyko różnych chorób. O ile niebezpieczeństwo zakażenia wirusem HIV jest niewielkie (choć nie można go całkowicie wykluczyć) to stosunek oralny niesie ze sobą niebezpieczeństwo zakażenia m.in kiłą, rzeżączką, chlamydiozą, wirusem opryszczki pospolitej, wirusowym zapalenie wątroby typu B, lub (rzadziej) C, wirusem HPV, świerzbem. Należy pamiętać, że nawet stosowanie prezerwatywy nie daje nam 100 % gwarancji zabezpieczenia przed wyżej wymienionymi chorobami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy