Pytanie dotyczące diety Dukana

Witam, Na diecie Dukana jestem od połowy sierpnia. Zaczęłam dietę z wagą 67 kg. Mój cel to 57 kg. Mam 172 cm. Nurtuje mnie jedno pytanie - czy możliwe jest, aby nadszedł moment, w którym mimo, iż stosuję cykl diety 5/5 przestanę chudnąć? Od jakiegoś miesiąca waga waha mi się pomiędzy 61 a 60 kg. Po 5 dniach białka z węglowodanami waga wskazuje nawet 62 kg. Stosuję się do zaleceń, pije dwa litry zielonej herbatki dziennie, 3 razy dziennie ocet jabłkowy i jedną puszkę coca coli zero. Nawet dozwolone desery dukana jem rzadko. Raz na 10 dni jem budyń dukanowski albo dukanowską galaretkę. Jeśli mam ochotę na słodkie, kupuję gumy owocowe bez cukru albo po prostu serek homogenizowany słodzę słodzikiem. Do tego ćwicze, biegam i robię A6w na brzuszek. Co może być nie tak?
ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim, jeśli ma Pani 22 lata, to przy masie ciała 67 kg i wzroście 172cm, BMI wynosi 22,7 i nie ma wskazań do podejmowania diety odchudzającej (tym bardziej przy masie 60-62 kg).
O zagrożeniach związanych z pernamentnym dostarczaniem zbyt dużych ilości białka wraz z dietą, przeczyta Pani na http://portal.abczdrowie.pl/dieta-proteinowa

Delikatne (rzędu 1-2 kg) wahania masy ciała mogą być związane ze zmianami hormonalnymi towarzyszącymi cyklom miesięcznym, różnicą w masie zjadanych pokarmów, nieregularnością wypróżnień, czy wzmożoną skłonnością do zatrzymywania wody w organizmie (również na skutek większej podaży sodu wraz ze zjadanymi produktami).

Pozdrawiam