Pytanie dotyczące korekty nosa kwasem hialuronowym

Witam. Mam pytanie dot. korekty nosa kwasem hialuronowym. Posiadam bardzo brzydki nos, ktory jest moim kompleksem od dziecinstwa. Za 3 miesiace wychodze za maz i chcialbym dokonac korekty nosa ( wypelnienie garba) bezoperacyjnie. Wiem ,ze efekt nie jest na stale oraz ,iz jest to zabieg kosztowny. Te 2 rzeczy nie graja jednak roli, gdyz jestem gotowa finansowac taki zabieg przez lata. Od 3 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy, ktora przechodzila tez w nadczynnosc. Obecnie biore 100mg tyroksyny. Dawka zostaje mi zmieniana dosyc czesto. Rok temu mialam zabieg laserowy na twarzy. Moje pytanie brzmi: czy problemy z tarczyca, jesli ja lecze sa przeciwskazaniem do uzycia kwasu hialuronowego? Czy istenieje mozliwosc powaznych powiklan nawet zagrazajcych zyciu? bardzo dziekuje za odpowiedz

Owszem, w ekstremalnym przypadku nieprawidłowo podany kwas może skutkować zagrażającą martwicą skóry i tkanki podskórnej. Niedoczynność tarczycy na tle choroby Hashimoto jest względnym przeciwwskazaniem do zabiegu, ponieważ w okresie zaostrzenia podany kwas może na przykład puchnąć, co będzie negatywnie wpływało na wygląd. Co nie zmienia faktu, że wykonanie zabiegu u doświadczonego lekarza, po przedyskutowaniu Pani sytuacji zdrowotnej i ocenie twarzy, może przynieść dobry efekt.