Pytanie dotyczące korony porcelanowej dla 36-latka

witam mam na imie jacek , i moje pytanie dotyczy korony porcelanowej, niestety z mojej winy tj zabiedbanie straciłem 6 zebów z jednej strony i drugiej od czwórki. jaki jest koszt naprawy i uzupelnienia zgryzu. po uprzednim zaleczeniu które musze wykonac zanim przystapie do zabiegu, pytam o korone typu nie wyciaganego stała. na implantach. pozdrawiam

Z tego co Pan napisał jest to duża odbudowa protetyczna na implantach. Bez wizyty w gabinecie i wykonania RTG panoramicznego oraz tomografii nie da się dokładnie określić kosztów zabiegu. Brakuje dużo zębów ale nie trzeba każdego zęba odbudowywać na pojedynczym implancie, można w odcinku bocznym zastosować mosty na implantach. Przednie zęby jak Pan napisał do leczenia, można je następnie odbudować estetycznymi koronami pełnoceramicznymi aby osiągnąć idealny uśmiech oraz funkcjonalne odbudowanie zgryzu.

Nic nie mogę powiedzieć na temat kosztów , po pierwsze w różnych miastach i róznych gabinetach ceny mogą się różnić o kilkanaście procent , po drugie istnieje kilka możliwych rozwiązań i trzeba je rozważyć bardzo indywidulanie w zależnośći od warunków w jamie ustnej a tu różnice mogą sięgać kilkuset procent , po trzecie tak naprawdę to nic nie wiemy o Pana problemie i na pewno nie jest Pan w stanie opisać tego na tyle dokładnie żeby można zrobić nawet przybliżoną ofertę , potrzbne jest badanie stomatologiczne dignostyka obrazowa , nie rzadko CBCT , ocena zwarcia i jakości pozostałego uzębinia , a także ocenić przyzębie i zweryfikować nawyki higieniczne i dietetyczne.

Pomijając fakt , iz ceny są różne w różnych gabinetach , trochę mało informacji by móc ocenić Pana "potrzeby protetyczne". Doradzam wizytę u stomatologa , badanie , diagnostyka i oszacowanie kosztów leczenia do niczego Pana nie zobowiązują.