Pytanie na temat śluzu brązowego

Witam. Mam 18 lat zaczęłam brać tabelki antykoncepcyjne, współżyłam z chłopakiem w 5 dni cyklu minął już prawie tydzień. Nie jestem pewna czy to śluz jest on koloru brązowego, czy mi się oczyszcza prze tabletki?
Proszę o pomoc

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Najprawdopodobniej plamienie jest skutkiem ubocznym tabletek antykoncepcyjnych. Jest to najczęstsze działanie niepożądane tego typu preparatów. Jeśli plamienie będzie długo się utrzymywać i/lub przejdzie w obfitsze krwawienie, i sytuacja będzie się powtarzać w czasie przyjmowania kolejnych opakowań tabletek, to konieczne może się okazać odstawienie ich.
Pozdrawiam serdecznie!