Pytanie o 9-miesięcznego syna

Dzien dobry Mam pytanie o 9 miesiecznego syna Otorz ladnie głuzyl po czym ok 7 miesiaca podczas placzu moze pare razy bylo slychac mamama Pozatym smieje sie piszczal prychal PObecnie ma 9 i wypowiada ełe eeee ej be nie slysze natomiast sylab ba ma da itd...Niewiem czy jest to ok Czy powodem jest to ze z pelzania do tylu przeszedl na pelzanie do przodu...ponadto probuje bokiem chyba do siadu ale pomagam mu w tym...Niewiem czy sie martwic np o sluch?niby dzwieki slyszy typu zamkniecie drzwi upadek lyzki klasniecie raczej reaguje na imie Jesli chodzi o rozumienie to tez niewiem co powinien umiec bo syn jakis miesiac temu podazal za wzrokiem gdzie jest lampa jedzenie kwiatki zegar teraz mam wrazenie ze rozglada sie wszedzie gdy zapytam...na mojej buzi probuje lapac za oko nos i u misia za oczy.Ponadto prosze by pokulal pilka do mnie to pokula Daje raczke czesc na przywitanie z tata.Ponadto jest dosyc pogodny malo placzliwy Co jeszcze powinien umiec jak stymulowac pod katem ruchu,mowy jak sprawdzic sluch?Jest to troche utrudnione bo 3letnia siostra tez potrzebuje uwagi.Ona co prawda usiadla w 10,5miesiacu ale gaworzenie mowe miala opanowana i ma do perfekcji Dziekuje za odpowiedz

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Dzien dobry. Na oko i na odległość wygląda, ze wszystko jest ok. Dzieci ucza sie mowy stopniowo etapami. Czasami wydaje sie, że maja regres (kiedy ogladają zbyt duzo telewizji albo grają w gry).
Dla świętego spokoju proszę sie udać dop pediatry, Ten najlepiej jest w stanie ocenic sytuację.
Pozdrawiam!