Pytanie o dodatni wynik P/c anty-HBs w ciąży

Witam.
Jestem w 35 tygodniu ciąży. Tydzień temu (27,04) trafiłam do szpitala na obserwację. Pobrano mi tam krew w celu zbadania standardowej morfologii i HBs. Ze szpitala wyszłam 30,04 i na wypisie widnieje wynik dokładnie: "HBS/-/ujemny" Kilka dni później mój lekarz prowadzący zlecił mi znów wykonanie badań i na wyniku badania z dnia 5. maja widnieje wynik dokładnie: " P/c anty-HBs 28,07 mlU/ml (Zakres referencyjny: ujemny<10)" Moje pytanie jest następujące.

Czy ten wynik oznacza, że zaraziłam się żółtaczką, czy może zupełnie coś innego? Czy mam się martwić takim wynikiem? Bo mój lekarz prowadzący specjalnie się nie przejął, zlecił tylko jeszcze jedno badanie za kilka tygodni (przed terminem porodu).
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Dodatni wynik oznaczenia przeciwciał anty-HBs interpretować należy dwojako. Może wskazywać na przebyte szczepienie lub na przebyte zakażenie wirusem Wirusowego Zapalenia Wątroby t.B. W tym drugim przypadku ważne jest oznaczenie antygenu HBs w surowicy, który wyszedł ujemny. Świadczy to w takim przypadku o tym, że przebyła Pani infekcję i ją zwalczyła, co za tym idzie nie doszło do wytworzenia przewlekłego zapalenia wątroby. Powtórne oznaczenie przeciwciał anty-HBs, które proponuje lekarz, jest po to, by sprawdzić dynamikę zmian stężenia tych przeciwciał. Ich duży wzrost w stosunku do pierwszego oznaczenia zazwyczaj świadczy o niedawno przebytej infekcji - co za tym idzie oznaczać to będzie możliwość zakażenia dziecka i konieczność obserwacji pod tym kątem. Jednak jest to bardzo mało prawdopodobne. Proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.