Prawidłowość pomiaru ciśnienia

Mam ciśnieniomierz (taki jak lekarze ) ze stetoskopem i co sie samemu pompuje. Czy jak on podczas mierzenia się rozpruł czyli za duzo napompowałem i sie rozpruł a pózniej go zszyłem . To czy on dobrze mierzy po zszyciu czy może mieć fałszywy wynik mierzenia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli przez naprawiony mankiet nie uchodzi powietrze, pomiar będzie wiarygodny.