Pytanie o osobę chorą na CHAD

Dzien dobry. Bardzo chcialabym uzyskac odpowiedz na moje drugie juz pytanie na tym portalu. ,a wiec mianowicie.czy osoba,ktora ma Chad ,nie leczy sie ma wszystkie objawy Chad od intensywnej manii hypomanii po glebaka depresje. Czy w tym przypadku musi dojsc do jakiegos incydentu aby w koncu ktos takiej osobie byl w stanie pomoc. Jak to przebiega czy wtedy kiedy jest zapozno osoby takie trafjaja do szpitali psychiatrycznych czy rownie dobrze moga zyc z dnia na dzien i nikt sie tym nie zajmie?

Dzień dobry,

Do momentu kiedy osoba nie zagraża swojemu i innych zdrowiu i życiu, żadna "instytucja" nie interweniuje. Stąd jak najbardziej realne jest to, że osoba chora może nigdy nie trafić do leczenia.
Bardzo duże znaczenie ma tutaj otoczenie chorego, które może wpłynąć i przyspieszyć moment podjęcia leczenia poprzez uświadamianie, że dane zachowanie jest objawem choroby, którą można leczyć.