Pytanie o ostrzykiwanie żylaków

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest: ostrzykując żylaki powoduje się ich zwłóknienie - czyli krew dalej nimi płynie czy nie? To jest to samo co zamknięcie światła naczynia? A jeśli odpowiedź brzmi TAK to którędy płynie krew jeżeli zamknęło się część żyły? A i czy wystarczy tylko jeden zabieg?

Witam
Sklerotyzując żyłę powodujemy całkowite jej zwłóknienie, czyli krew nie powinna już płynąć tą żyłą. Krew idzie żyłami głębokimi lub innymi prawidłowymi naczyniami. żyła, którą poddajemy sklerotyzacji z reguły jest nieprawidłowym lub uszkodzonym naczyniem.
Mniejsze naczynia wymagają z reguły 1-2 zabiegów. Im większe naczynie lub większe skupisko naczyń, tym trzeba wykonać więcej zabiegów.

Witam, preparat wstrzyknięty do żylaka powoduje zamknięcie przepływu krwi przez żylak i wted krew szuka sobie innej drogi omijającej ten żylak poddany skleroterapii. Żylak zarastając włóknieje. Krew płynie przez np. żyły siatkowate lub przez żyły przeszywające trafia do układu żył głębokich, które odprowadzają ok.80% krwi z kończyny dolnej. Pozdrawiam.

Witam serdecznie, skleroterapia zamyka definitywnie te żyły, w których prąd krwi jest odwrócony, zatem zabieg tylko usprawnia odpływ zdrowymi żyłami i zapobiega powstawaniu kolejnych żylaków. Samo zdrowie. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, specjalista angiolog